رفتن به محتوای اصلی
x

پرسش از کتابدار کتابخانه دیجیتال

در صورتی که پاسخ پرسش خود را در قسمت پرسش های متداول نیافتید، می توانید پرسش خود را در فرم "از کتابدار بپرس" ثبت نمایید.

کارشناسان ما در اسرع وقت به سوال شما پاسخ خواهند داد.

جهت ثبت سوال خود بر روی لینک رو به رو کلیک کنید.    "فرم پرسش از کتابدار"

جهت ثبت نظرات خود بر روی لینک رو به رو کلیک کنید   "فرم دریافت نظرات کاربران"

 

پرسش های متداول

 

کتابخانه دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شامل چه منابع اطلاعاتی است؟

امروزه طیف گسترده ای از اطلاعات علمی در قالب منابع الکترونیکی از طریق پایگاههای اطلاعاتی در اختیار جامعه علمی و پژوهشگران قرار دارد. در کتابخانه دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز منابع مختلفی شامل کتب الکترونیکی، مقالات ، پایان نامه ها، استانداردها، تصاویر، منابع مبتنی بر شواهد، منابع آموزش به بیماران و ... وجود دارد که در قالب پایگاههای اطلاعاتی مختلف داخلی و خارجی در دسترس کاربران قرار دارند.

 

آیا منابع کتابخانه دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قابل اشتراک گذاری است؟

منابع ارائه شده در وب سایت کتابخانه دیجیتال قابل دانلود هستند و پس از دانلود قابلیت اشتراک از طریق شبکه های اجتماعی دارد . البته در اشتراک و ارسال محتوای منابع اطلاعاتی الکترونیکی لازم است قوانین حق مولف و استفاده از منابع اطلاعاتی از طریق پایگاههای اطلاعاتی مورد توجه قرار داشته باشد .

 

آیا کتابخانه دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اپلیکیشن موبایل نیز دارد؟

وب سایت کتابخانه دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بصورت واکنش گرا ( Responsive ) طراحی شده است و برای استفاده از آن با استفاده از تلفن همراه نیاز به استفاده از اپلیکیشن خاصی نیست. لذا کافی است آدرس سایت را در مرورگر تلفن همراه وارد نموده و از اطلاعات و خدمات آن استفاده شود.

 

آیا کتابخانه دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به صورت فیزیکی وجود دارد؟

کتابخانه دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بعنوان محل ارائه منابع اطلاعاتی الکترونیک تحت اشتراک دانشگاه است که معمولا از طریق پایگاههای اطلاعاتی در قالب کتب و مقالات الکترونیکی موجود هستند . منابع ارائه شده در این کتابخانه دیجیتال غالبا بصورت فیزیکی در کتابخانه ها موجود نیستند و فقط در مورد برخی منابع دیجیتال شده از قبیل پایان نامه ها نسخ فیزیکی معادل در کتابخانه ها نگهداری می شوند.

 

چگونه می توان عضو کتابخانه دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شد؟

استفاده از کتابخانه دیجیتال دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیاز به عضویت خاصی ندارد و کلیه اعضای محترم هیات علمی، دانشجویان و محققان دانشگاه می توانند با مراجعه به سایت کتابخانه دیجیتال از منابع و خدمات آن استفاده نمایند.

 

چگونه می توانم در مورد منابع موجود در کتابخانه دیجتال از کتابدار کمک دریافت نمایم؟

برای کسب اطلاعات در مورد نحوه استفاده از منابع الکترونیکی این امکان وجود دارد که کاربران با مراجعه حضوری به نزدیکترین کتابخانه در مجموعه کتابخانه های دانشگاه از کتابدار در زمینه آموزش مورد نیاز خود کمک بگیرند . همچنین محتواهای آموزشی متعددی در زمینه آموزش کاربران در زمینه استفاده از منابع الکترونیکی دانشگاه تولید شده است که از طریق بخش راهنمای آموزشی کاربران قابل دریافت و مشاهده هستند. علاوه بر آن این امکان وجود دارد که کاربران سوال خود را بصورت غیرحضوری از کتابدار دیجیتال بپرسند. برای این منظور کافی است با استفاده از لینک پرسش از کتابدار دیجیتال سوال مورد نظر خود را با کتابدار دیجیتال مطرح نموده و پس از مدتی پاسخ مربوطه را دریافت نمایید.

 

آیا برای پرسش از کتابدار نیاز به ثبت نام است؟

برای استفاده از فرم پرسش از کتابدار کافیست یکبار در پورتال مربوطه ثبت نام انجام شود و در دفعات بعدی با استفاده از اکانت ایجاد شده سوالات خود را مطرح نمایید.

 

چگونه از پاسخ کتابدار مطلع شوم؟

بعد از بررسی سوالات مطرح شده از سوی کاربران ، کتابدار دیجیتال پاسخ متناسب با نیاز کاربر را از طریق پست الکترونیکی ارسال خواهد نمود. لذا کافیست ایمیل خود را جهت مشاهده پاسخ کتابدار دیجیتال کنترل نمایید.

 

آیا می توانم از خارج دانشگاه به پایگاه اطلاعاتی Online موجود در دانشگاه متصل شوم؟

کلیه کاربران دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعم از اعضای محترم هیات علمی، دانشجویان و محققان می توانند با استفاده از اکانتهای وی پی ان که قبلا دریافت نموده اند در بیرون از پردیس دانشگاه پس از اعمال تنظمیات و نصب vpn connection به پایگاههای اطلاعاتی و منابع الکترونیکی تحت اشتراک دانشگاه دسترسی کامل داشته باشند.